Piatok 29. 3. 2024

Vitajte na stránkach našej školy

• Riaditeľstvo školy oznamuje rodičom a žiakom, že veľkonočné prázdniny sa začínajú vo štvrtok 28. marca 2024 a končia sa v utorok 2. apríla 2024. Vyučovanie po prázdninách sa začína 3. apríla 2024.

Všetkým želáme krásne a pokojné veľkonočné sviatky.

kolektív SSOŠ DK

• Prajeme všetkým učiteľom veľa zdravia, trpezlivosti, tvorivých síl, pracovného elánu a osobného šťastia.

Nech učenie je pre vás stále výzvou, radosť z práce hnacím motorom, tvorivosť krídlami a škola hrou, ktorá vás bude ešte dlho baviť.

• Súkromná SOŠ v Dolnom Kubíne sa aj tento rok zúčastnila súťaže zručnosti drevárskych odborov pod názvom "Mladý stolár 2024", v Žiline na SOŠ Sv. Jozefa Robotníka, dňa 21.3.2024. Našu školu vzorne reprezentovali žiaci 3. ročníka učebného odboru stolár František Grobarčík a Stanislav Strapec.

• Rozdielne ponožky symbolizujú Svetový deň Downovho Syndrómu, pretože ľudia s Downovým Syndrómom majú o jeden 21. chromozóm v tvare ponožky naviac. Ponožková výzva sa každoročne koná 21. marca. Tento deň sa na znak oslavy ľudskej jedinečnosti nosia dve rozdielne ponožky. Cieľom výzvy je šíriť povedomie o ľuďoch s Downovým syndrómom. Práve vďaka informovanosti a pozitívnemu príkladu z osobnej skúsenosti môže každý z nás búrať predsudky a pomôcť im, aby sa stali rovnocennými členmi spoločnosti a mohli realizovať svoje sny – žiť plnohodnotný život.

• 21. marec je svetový deň Downovho syndrómu. Svoje sympatie a podporu ľuďom s DS môžete vyjadriť obutím ponožiek rôznych farieb. Viac info na:

• Naše šikovné kaderníčky zachytené Televíziou mesta Dolný Kubín. Viac na:

• Počas písomnej časti maturitnej skúšky sa žiaci našej školy zúčastnili výstavy 3 umelcov v Oravskej galérii. Fotograf Vladimír Židlický zobrazuje vo svojej tvorbe nahé ľudské telá. Mladý oravský výtvarník Rudolf Suran sa venuje grafike, akvarelom a dokonale prepracovanej maľbe húb. Marek Ormandík zaujal našich študentov hlavne svojimi veľkoformátovými obrazmi (obraz Tanec smrti má až 7,2m). Mali sme možnosť obdivovať aj sochárske diela Milana Ormandíka.

Navštívili sme aj Florinov dom, kde sme mali môžnosť vidieť výstavu dejín zdravotnej starostlivosti na území Oravy. Študenti sa oboznámili s liečením a s významnými oravskými lekármi a ľudovými liečiteľmi v minulosti.

• Všetkým prajeme, nech dopadne, čo najlepšie...

• Dňa 4. 3. 2024 študentky II.B a II.A triedy v OKS videli olejomaľby lekára – kardiológa na dôchodku J. Mazúra. Výtvarná tvorba a umenie ho fascinovali už v stredoškolských časoch, čo mu ostalo až do súčasnosti i keď sa im profesionálne nikdy nevenoval. Námetom jeho prác bola hlavne rodina – jeho „radosti“, či už ide o portréty, alebo figurálne kompozície. Z obrazov vyžaruje radosť, optimizmus, hravosť, ktoré sú vyjadrené pestrými farbami a dynamikou pohybu zobrazených postáv. V súčasnosti navštevuje Výtvarný klub pri Oravskej knižnici A. Habovštiaka v D. Kubíne pod vedením Mgr. art. A. Farbákovej, kde sa venuje výtvarnej tvorbe.

• Oddýchnite si, načerpajte veľa síl.

Vyučovanie začne v pondelok 26. februára 2024 podľa rozvrhu. Tešíme sa na Vás!